Sandalet tuaja të fëmijërisë kthehen sërish në modë!

Sandallet ‘jelly’ ose sandalet e llastikta jane rikthyer sërish në modë.

Fëmijë të viteve ‘90 mbidhuni këtu sepse sandalet tuaja të preferuara të fëmijërisë janë rikthyer sërish në modë.

Çdo verë sandalet ‘jelly’ pësojnë një rikthim në modele, ngjyra apo stil si për të na rikujtuar se nuk ka asnjë këpucë aq të lezetshme sa ato.

Dikur ato ishin zgjedhje për t’u veshur në këndet e lojëravendërsa sot stili po merr një përditësim për të rriturit falë brandeve luksoze si Bottega Veneta, Prada dhe Valentino që po i risjellin ato me interpretimet e tyre të këpucëve të guximshme.

Mango Leather jelly shoes
Balenciaga mallorca rubber slides
Prada rubber sandals
See by Chloé Millye jelly leather fisherman sandals
Gucci plastique logo-embossed rubber mules
Bottega Veneta Jelly sandals