Brad Pitt thyen rregullat, ja ç’veshi në Tapetin e Kuq në Venezia

Kohët e arta me 'smoking' duket se i përkasin të kaluarës!

Ndodhi vërtetë!!! Brad Pitt  i surprizoi të gjithë me mbërritjen e tij në Festivalin e Filmit në Venezia 2022.

Për Tapetin e Kuq të ‘Blodie”, Pitt tërhoqi vëmendjen e fotografëve jo aq sa për pjesmarrjen por për stilin e tij të veshjes.

Ylli i kinematografisë la në shtëpi kostumin klasik ‘smoking’ për ta zëvendësuar atë me një veshje më të rehatshme: xhaketë të zezë, pantallona të lirshme dhe (gjejeni pak çfarë) atlete të zeza Adidas “Gazelle”.

Kohët kur ai shkelte në Tapetin e Kuq me “smoking-un’ përfekt tashmë duken një kujtim i largët.

Kjo nuk është hera e parë që producenti vesh atletet e tij “Gazelle” e  kostume të rehatshme në evente. Nuk e dimë ende nëse ky stil i veshjes gjithnjë e më i relaksuar e informal është sinonim i një stili të ri jetese?!