Total Black: Veshjet e mbretërorëve në funeralin e Mbretëreshës Elisabeta

Një elegancë rigoroze e pasuruar nga shkëlqimi i diamanteve dhe perlave.

Fustane të zeza, perla, diamante dhe disa vello. Të gjitha rregullat e zisë u respektuan për lamtumirën e Elizabeth II në Westminster Abbey.

Camilla, Meghan dhe Sophie janë shumë elegante por është Princesha Kate ajo që rrëmben lentet e fotografëve.

Meghan gjithashtu shumë e bukur me linja minimaliste, Camilla mbarte një spilë që i përkiste mbretëreshës Victoria ndërsa nuk zhgënjyen as mbretëreshat Letizia dhe Charlene të Monakos.

Kate Middleton veshur me Alexander McQueen
Charlotte veshur me Ancar
Meghan Markle veshur me Stella McCartney
Sophie- Kontesha e Wessex veshur me Suzannah London
Mbretëresha Camilla
Princesha Beatrice veshur me xhaketēn "The Kooples" dhe fustan "Louis Vuitton".
Emmanuel Macron dhe bashkëshortja Brigitte me Louis Vuitton
Joe dhe Jill Biden me Schiaparelli
Charlene e Monaco-s veshur me “Terrence Bray” dhe kapele “Dolce & Gabbana” dhe bashkëshorti princi Alberto
Boris Johnson dhe bashkëshortja Carrie veshur me Karen Millen
Letizia e Spanjës veshur me “Carolina Herrera” dhe bashkëshorti Mbreti Felipe

Burimi: Vanity Fair
Fotot: GETTY IMAGES