Frymëzuar nga Kate: 5 fustane ‘polka dot’ që nuk ju lënë trokë!

Vishuni si një Dukeshë, me më pak para.

Editorët e modës dhe adhuruesit e saj e dinë fare mirë fiksimin e Kate Middleton për fustanet me pika.

Madje aq ndikim ka stili i Dukeshës, saqë sa herë që ajo vesh një fustam me pika, në internet vërshojnë kërkimet për të gjetur modelin, brandin apo versione të ngjashme më ekonomike të tyre.

Më poshtë ne ju sjellim 5 modele fustanesh ‘polka dots’ që nuk rrezikojnë t’ju lënë trokë.

Fustani: Alessandra Rich Azure Blue Polka Dot Dress

Dorothy Perkins

Blue Polka Dot Dress, £40

Fustani: Alessandra Rich White And Brown Polka Dot Dress

Oasis

Ivory Spot Pussybow Pleated Midi Dress, £63

Fustani: Alessandra Rich Polka Dots dress

& Other Stories

Midi dress with embellished buttons in dot print £85

Fustani: Emilia Wickstead Anatola

Marks & Spencer

Jaeger Pure Silk Button Print Midi Shirt Dress, £225

Fustani: Alessandra Rich navy polka dot design

River Island

Navy Polka Dot Smock Midi Dress, ALL 5,350

Fustani: Jenny Packham

Wallis

Blue Spot Printed Fluted Sleeve Wrap Dress £45