Këpucët e sheshta të Gigi Hadid konfirmojnë se ky model është ende në trend

Kur një trend është aq i përhapur, vështirë të zhduket kaq lehtë!

Që nga sezoni i shkuar kemi parë se këpucët e sheshta me platformë (chunky loafers) kanë qenë një trend.

Thuajse të gjitha markët krijuar modelet e tyre të cilat qarkulluan me shpejtësi në dyqane apo online, e kur një trend është kaq i përhapur, ekziston mundësia që jehona të zhbëhet, por duket se kjo nuk ka ndodhur me këto këpucë, e si për të na e konfirmuar këtë është Gigi Hadid në Paris.

Modelja e njohur, e cila qëndron në listën e personazheve me ndikim, veshi të njëjtat këpucë me print leopardi nga “Reformation” në dy daljet e saj në Paris përkatësisht njëherë kombinuar me një jumpsuit (kominoshe) mustard dhe top të bardhë dhe një ditë tjetër më  xhinse të gjera (baggy jeans) dhe një xhaketë lëkure.

SHOP LOAFERS

Reformation: Agathea Chunky Loafer (£248)
Prada- Chocolate brushed leather loafers
H&M- Chunky Buckle-detail Loafers ($34.99)
Bottega Veneta- Swell ($1,150)
Gucci- Horsebit-detailed metallic embroidered leather platform loafers ($1,150)
ZARA- Contrast loafers (4.990ALL)