Nga Hailey Bieber te Julia Roberts: Yjet në Tapetin e bardhë të “Academy Museum Gala”

Ja çfarë veshën emrat më të njohur të kinematografisë në eventin gala të këtij viti.

Mbrëmjen e të shtunës, yjet më të famshëm të Hollywood u bënë bashkë në një mbrëmje gala jashtë Muzeut të Akademisë në Los Anxheles për një mbrëmje që nderonte emrat më të mëdhenj të industrisë e që nxorri në pah më të mirat e modës kinematografike.

Julia Roberts u nderua me çmimin e Ikonës ndërsa Tilda Swinton me “Visionaty Award” e ndonëse ky ishte vetëm edicioni i dytë i galasë, Tapeti i Bardhë ishte i gjithi për të mos u humbur prej elegancës dhe zgjedhjeve të veshjeve të VIP-ave, shumica e të cilëve kishin goditur në shenjë.