Beyoncé na riktheu shkëlqimin e vjetër të Hollywood-it me veshjen e fundit!

Ylli i muzikës shkëlqen në galanë e "Wearable Art 2022”.

Beyoncé bëri gjithçka për Gala-në e 5-të të “Wearable Art Gala”.

Këngëtarja e “Crazy In Love”, 41 vjeç, doli në festën e modës në Barker Hangar në Santa Monica, Kaliforni, me bashkëshortin e saj, Jay-Z, të shtunën mbrëma, duke kthyer kokën në tapetin e kuq në një pamje që kanalizonte Hollywood-in e vjetër. 

Tema e ngjarjes së këtij viti – e bashkëthemeluar nga nëna e saj, Tina Knowles-Lawson dhe njerku, Richard Lawson – ishte “Netët e Harlemit”, duke festuar modën nga vitet 1920 deri në vitet 1950.

Beyoncé u duk magjepsëse me një fustan të Gucci-t bardhezi pa rripa, i cili përmbante një bust të zi saten dhe të gjatë me bisht.

 

Fustani i ngushtë pas trupit përfshinte gjithashtu dy yje me shkëlqim në bust, me sa duket një shenjë nga ana e artistes për shtetin e saj të lindjes, Teksas.

Beyoncé e kompletoi look-un e saj me doreza sateni rozë të ndezur, syze dielli të zeza me sy mace, vathë Lorraine Schwartz dhe një clutch elegant nga Dolce & Gabbana.

Ndërkohë, Jay-Z, 52 vjeç, shfaqi stilin e tij me një kostum të zi prej kadifeje, duke lejuar që zonja e tij të ishte në qendër të vëmendjes për mbrëmjen.

Të ftuar të tjerë të njohur ishin emra si Chloe Bailey dhe Halle Bailey, Andra Day, Courtney B. Vance dhe Angela Bassett.

Pas ngjarjes, disa nga miqtë e famshëm të çiftit komplimentuan pamjen e Beyoncé në seksionin e komenteve në postimin e saj në Instagram.