Tapeti i Kuq i AMA 2022; Çfarë veshën VIP-at në event

Mbrëmjen e së dielës në Microsoft Theater në Los Angeles është organizuar ceremonia e 50-të e “American Music Awards 2022”.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve nderon artistët dhe performancat më të mira të vitit ndërkohë që me shumë kureshtje u prit edhe parakalimi i yjeve në Tapetin e Kuq.

Ja çfarë veshën artistët në ceremoni: