Kënga Magjike 2022: Çfarë u vesh në festival?!

Kënga Magjike ka përfunduar edicionin e 23-të të festivalit, mbajtur këtë javë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Pas 3 mbrëmjesh gare në skenën, mbrëmjen e së shtunës janë shpallur edhe trumfuesit:

Marsela Çibukaj fitoi vendin e parë me “I Paftuar”, Michela Paluca fitoi vendin e fytë me “Një përqafim” dhe në vendin e tretë u rendit Anxhela Peristeri me këngën Kalimtar.

Krahas muzikës, vëmendje morën edhe veshjet e artistëve pjesmarrës, dy bashkëprezantueseve Olta Beqiri dhe Eva Murati si dhe anëtarëve të jurisë së këtij edicioni.

Më poshtë mund të gjeni disa prej veshjeve që u panë në festivalin “Kënga Magjike” 2022.

Olta Beqiri
Eva Murati
Jonida Maliqi
Ema Andrea
Sheila Haxhiraj
Marsela Çibukaj
Mariza Ikonomi
Xhesika Polo
Anxhela Peristeri
Vesa Smolica
Inis Neziri
Orgesa Zaimi