Zbulohet ngjyra e vitit 2023 dhe ne e kemi parë në pasarelë!

Çdo vit, dita e parë e dhjetorit sjell me vete jo vetëm numërimin mbrapsht për fillimin e Krishtlindjes, por edhe shpalljen vjetore të Pantone për ngjyrën e vitit.

…dhe për vitin 2023, gjithçka do ketë të bëjë me ‘Viva Magenta’.

Është e guximshme, është e patrembur, është pulsuese dhe promovon optimizëm dhe gëzim”,- kështu e përshkroi Leatrice Eiseman, Drejtoresha Ekzekutive e Institutit Pantone Color, ngjyrën 18-1750 Viva Magenta, ngjyrë të cilën e kemi parë më herët edhe në pasarela e koleksionet e modës.

Christopher John Rogers | Spring 2023
Gucci | Spring 2023
Loewe | Fall 2022
Dior Men | Resort 2023
Gucci | Fall 2022
Craig Green | Fall 2022
Vogue