Çfare veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA 2023

Edhe një tjetër vit, çmimet BAFTA dëshmuan se janë, një ndër netët më të mira të modës, në sezonin e ndarjes së çmimëve.

Emrat më të njohur të Hollywood-it zbarkuan në Londër këtë fundjavë për ceremoninë më prestigjioze të çmimeve në Britaninë e Madhe, që shihet shpesh si një pasqyrë e Oscars, e që madje mund të përdoret si një parashikues për fituesit e Academy Awards muajin e ardhshëm.

Disa prej emrave më në zë që parakaluan në tapetin e kuq të ceremonisë ishin çifti mbretëror Princ William dhe princesha Kate Middleton, Cate Blanchet, Angela Bassett, etj.

Më poshtë gjeni një përmbledhje të paraqitjeve më të mira të të famshmëve në tapetin e kuq të çmimeve BAFTA 2023.

Photo credits: Getty Images