Kendall Jenner zgjedh stilisten shqiptare për after-party e MET GALA dhe i lë të gjithë gojëhapur!

Supermodelja Kendall Jenner i la pak vend imagjinatës ndërsa u shfaq në festën pas ceremonisë së Met Gala 2023.

E veshur me një veshje trup të tejdukshme dhe të brendshme të veshura sipër, 27-vjeçarja tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Në pamje të parë, veshja e Kendall-it në after-party mund të ngatërrohet me një krijim vintage të Chanel shkëputur nga koleksioni pranverë/verë 1994 i markës (e veshur nga supermodelja Nadja Auermann në pasarelë), por në fakt ky look-u – i përbërë nga një body me pantallona të shkurtra i tejdukshëm dhe rripa me perla – u krijua nga stilistja e njohur shqiptare, Nensi Dojaka.

“Rikrijimi ynë si homazh i një prej pamjeve ikonike të Karlit”, shkroi Dojaka në Instagram Stories, referuar kësaj veshjeje të Kendall.

Një tjetër detaj që tërhoqi vëmendjen në festë ishte mbërritja e Kendall Jenner nën shoqërinë e Bad Bunny, duke konfirmuar kështu thashethemet e romancës mes dyshes, që nisën në Shkurt të këtij viti.