Nis Festivali i Kanës; Yjet magjepsin në Tapetin e Kuq

Festivali i Filmit në Kanë është rikthyer zyrtarisht, për të nderuar më të mirët e këtij viti në kinemanë ndërkombëtare dhe yjet ashtu si çdo edicion po ofrojnë magjepsjen e tyre në tapetin e kuq.

Ngjarja e vitit 2023 do të shfaqë projektet më të fundit nga regjisorë si Wes Anderson, Todd Haynes apo Martin Scorsese – dhe paraqitje në tapetin e kuq nga yjet e filmave, duke përfshirë Margot Robbie, Scarlett Johansson, Julianne Moore, Tilda Swinton, etj; duke na dhuruar momente stili që vit pas viti pushtojnë rivierën franceze.

Më poshtë, shikoni momentet më të mira të stilit nga Tapeti i Kuq i festivalit, i cili nisi të martën e 16 majit e do të zgjasë deri në datë 27 maj.

Harper’s Bazaar