Këpucët e çuditshme të Kate Blanchet e kanë ndarë internetin në dysh!

Cate Blanchett është një nga personazhet e njohur më së shumti për stilin e saj të pagabueshëm të tapetit të kuq, ku ajo shfaqet rregullisht me diamante dhe fustane stilistësh, por edhe stili i saj larg dritave vlen të përmendet. 

E fotografuar në një ditë vere në Ibiza të Spanjës, Blanchett dukej tepër elegante me një jelek të gjerë, pantallona të ngjashme dhe një këmishë të bardhë me kopsa.

Megjithatë, ishin këpucët e saj ato që tërhoqën vëmendjen.

Këpucët me platformë të njohura si ‘clogs’ a.k.a “nallane” janë një zgjedhje polarizuese, pasi duhet thënë se ato nuk janë për të gjithë e me siguri edhe publiku i internetit do të ndahet në dysh për to!

Por nëse ju qëndroni nga ana e publikut që i pëlqen këto këpucë, më poshtë mund të gjeni disa opsione  platformash të stilit Cate Blanchett:

MARC JACOBS
ALAÏA
MATISSE
JEFFREY CAMPBELL