S’ka më dyshime! ‘E kuqja e domates’, ngjyra e sezonit dhe ja çfarë të blini!

Nuk kishte asnjë dyshim për këtë. E kuqja e domates pushtoi pistat si ngjyra e sezonin të vjeshtës 2023, duke i magjepsur të gjithë me efektin e saj vibrant dhe të gëzueshëm. E ndërsa vitrinat e dyqaneve po bëhen gati për sezonin e ri, është koha që të injektoni ‘të kuqen e domates’ në veshjet tuaja të reja.

Ato që duan ta testojnë ngjyrën e sezonit në garderobë kanë pafund opsione për blerje nga xhaketat te fundet, fustanet e mëndafshta, te trikot e kashmirët apo edhe në veshjet më klasike.

Ndërsa adhureset e stilit minimalist, që ndoshta nuk janë plotësisht gati për të veshur një outfit të plotë, një nga mënyrat më të lehta për ta përfshirë këtë ngjyrë është përmes aksesorëve si çanta, këpucët me taka, të sheshtave apo ndonjë triko e pardesy.

Cilado qofshin shijet tuaja të modës, më poshtë ju sjellim disa sugjerime blerjesh për çdo buxhet:

LOEWE blurred print midi dress
GUCCI extra fine rib viscose polo shirt
LOULOU STUDIO Aksi sweater
ZARA
ALICE + OLIVIA Nevada trench coat
MANGO vest
THE ROW Mae handbag
STELLA MCCARTNEY double-breasted wool blazer
A.L.C. Conan Wrap Cargo Miniskirt
ZARA FAUX PATENT LEATHER STRAP WEDGE SANDALS
Burimi: Vogue