VMA 2023: Çfarë veshën VIP-at në Tapetin e Kuq të ceremonisë

Ceremonia e përvitshme e MTV VMA gjithmonë nxjerr në pah disa nga momentet më të guximshme të modës së industrisë muzikore ndaj edhe këtë vit nuk bëri përjashtim!

Mbrëmjen e djeshme në New Jersey disa prej yjet e muzikës bën parakalimin e tyre në Tapetin e Kuq të ceremonisë me veshje plot ngjyra, shkëlqim dhe ekstravagancë që me siguri do t’ju bëjnë përshtypje.

Shihni se çfarë veshën disa prej artistëve të pranishëm në edicionin e 40-të të Video Music Awards 2023.

Doja Cat veshur me "Monse".
Olivia Rodrigo veshur me "Ludovic de Saint Sernin".
Megan Thee Stallion veshur me "Brandon Blackwood".
Selena Gomez veshur me "Oscar de la Renta".
Saweetie veshur me "Area" couture.
Anitta veshur me "Schiaparelli" couture.
Demi Lovato veshur me "Christian Louboutin".
Shakira veshur me "Versace".
Cardi B veshur me "Dilara Findikoglu".
Bebe Rexha veshur me "The Uncommonist".
Chlöe Bailey veshur me "Roberto Cavalli".
Rita Ora veshur me "Rodarte".
Nicki Minaj veshur me "Dolce & Gabbana".
Taylor Swift veshur me "Versace".
Emily Ratajkowski veshur me "Jean Paul Gaultier" (vintage).